A tavalyi elnökválasztási folyamatba történt orosz beavatkozást vizsgáló különleges tanácsadó, Robert Mueller vizsgálatot indíthat Donald Trump amerikai elnök ellen az igazságszolgáltatás esetleges akadályozása miatt.
A The Washington Post szerint Robert Mueller, a tavalyi elnökválasztási folyamatba történt orosz beavatkozást vizsgáló különleges tanácsadó szerdán este meg nem nevezett forrásokra hivatkozva internetes oldalán közölte: kiterjesztette vizsgálódásait arra is, vajon az elnök nem próbálta-e akadályozni az igazságszolgáltatást az orosz szálak vizsgálatakor.
A washingtoni lap öt anonim forrást idézve írta: a hírszerzés három szervezetének vezetője, illetve volt vezetője fogadta el, hogy találkozzanak Robert Muellerrel. Amerikai hírszerző szerveket összefogó Országos Hírszerzési Igazgatóság (DNI) igazgatója, Dan Coats, a Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) vezetője Mike Rogers, valamint Richard Ledgett, az NSA volt igazgató-helyettese állítólag a hét elején egyezett bele, hogy Mueller munkatársai meghallgassák őket. A The Washington Post szerint nem új keletű a vizsgálat. Az ügy állítólag James Comey, a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) igazgatója május 9-én történt elbocsátása óta napirenden van.
Comey a múlt héten a szenátus hírszerzési bizottsága előtti meghallgatásán úgy vélekedett, hogy az orosz szálak felderítésével foglalkozó FBI-vizsgálat miatt menesztették őt, Donald Trump ugyanis szerinte nehezíteni akarta az egyes munkatársaira, így a Mike Flynn volt nemzetbiztonsági tanácsadóra vonatkozó vizsgálatokat. Comey a meghallgatáson nem állította ugyan, hogy az elnök akadályozni akarta volna az FBI-vizsgálatot, de úgy fogalmazott: ennek kiderítése a Robert Mueller vezette bizottság feladata.
Donald Trump ügyvédjeinek szóvivője, Mark Corallo, közleményben utasította vissza a The Washington Postban megjelenteket, aki „felháborítónak” és „megbocsáthatatlannak” nevezte az állításokat. Robert Mueller szóvivője nem kívánt reagálni a lapban megfogalmazottakra.
(MTI)